Nasi podopieczni

Trochę o puchaczach

Poznaj te niezwykłe ptaki!

Puchacze. Znamy kilka ich gatunków w czym między innymi takie, które można zobaczyć w naszym parku – puchacz bengalski (Bubo bengalensis), czyli nasz jedyny poza bieszczadzki podopieczny oraz puchacze zwyczajne (Bubo bubo).

Zebraliśmy dla Was kilka ciekawostek na ich temat:

– charakterystyczne cechy gatunku stanowią duże pomarańczowe oczy oraz pęki piór usznych, które układa w zależności od nastroju,
– pary dobierają się na całe życie i są osiadłe,
– w sytuacji zagrożenia potrafi porzucić lęg. Zdarza się, że kwili i udaje zranionego, by odciągnąć intruza od gniazda, a w obliczu spotkania z drapieżnikiem przyjmuje pozycję z rozłożonymi skrzydłami i nastroszonymi piórami.

Czy wiesz, że…
przed wprowadzeniem w 1936 roku reformy ortograficznej, obowiązywała nazwa „puhacz” od czasownika „puhać”?

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym.Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.