Działania wspierające - współpraca

Dokarmiamy kaczki

Pomagajmy ptactwu szczególnie zimą!

Dokarmiamy kaczki!

Spójrzcie jak ze smakiem zajadają się mieszanką ziaren przeznaczoną dla ptaków. Pamiętajmy, że dokarmianie ptactwa jest niezwykle ważne w okresie srogiej zimy, oczywiście nie zapominajmy również, że ważny jest odpowiedni, przeznaczony dla nich pokarm.

Na pewno NIE powinien nim być chleb!
Dlaczego? Ponieważ, bogaty jest w węglowodany, przez co powoduje u latających zwierząt poważną chorobę, tzw. „anielskie skrzydło”. Jest to deformacja ostatniego stawu w skrzydle, przez co ptaki nie mogą latać. To nieodwracalny proces, w przypadku ataku drapieżnika chory ptak ma dużo mniejsze szanse na ucieczkę. Ptak mogą także cierpieć na schorzenia układu pokarmowego, takie jak:

– kwasica,
– biegunka,
– zatrucia,
– problemy z nerkami,
– odwodnienie.

Powikłania te mogą się pojawić po spożywaniu zwykłego chleba, ale również spleśniałego – gdy ten zbyt długo leży w wodzie!

______________________________________
Źródło informacji:
https://sp26gdynia.pl/dlaczego-ptakow-nie-dokarmiamy…/

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym.Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.