Nasi podopieczni

Kocie łapy mogą wiele

Poznaj kilka interesujących ciekawostek na temat kocich łap!

Spójrzcie na naszą Dziunię!

– Łapy kotów umożliwiającą chód na palcach. Odpowiada za to skomplikowany układ maleńkich kosteczek nadgarstkowych (w przednich łapach) i kostek stępu (w tylnych).
– Chodzenie na palcach z punktu widzenia myśliwego, który podkrada się do swojej ofiary, aby zaatakować ją z zaskoczenia, jest bardzo korzystne.
– Generuje minimalne tarcie łap o podłoże, a miękkie poduszki zapewniają cichy, wręcz bezszelestny chód.
– Z drugiej strony poruszanie się na palcach pozwala kotu być doskonałym sprinterem i skoczkiem – umożliwia bowiem maksymalne rozciąganie kończyn podczas biegu czy skoku, dając mięśniom większą możliwość nagromadzenia energii i skutecznego wyskoku – w przód bądź wzwyż.
– W czasie biegu palcochodność pozwala rozwinąć większą prędkość, jako że tylko niewielka część łapy ma styczność z podłożem. To właśnie dlatego koty mogą skakać tak sprawnie.


Źródło informacji:
https://wamiz.pl/kot/porady/35993/budowa-lapy-kota

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym.Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.