Rozbudowa parku

Hibernacja nietoperzy

Jak nietoperze radzą sobie zimą?

Nietoperze (Chiroptera) zimową hibernację rozpoczęły już na przełomie października i listopada w jaskiniach, szczelinach skalnych i dziuplach starych drzew.
Podczas snu zimowego następuje stopniowa utrata wagi – dziennie około 0,2% masy ciała, co w ciągu kilku miesięcy składa się nawet na 30-40% masy ciała.
Dlatego tak ważny jest dla nich spokój. Każda dodatkowa aktywność – np. spowodowana wybudzeniem nietoperza przez hałas w sztolni, wiąże się z dodatkowym zapotrzebowaniem na energię, której może nietoperzom zabraknąć w oczekiwaniu na wiosnę.
W naszym parku możemy często zaobserwować podniebne wędrówki nietoperzy, między innymi gacka brunatnego (Plecotus auritus).
Nie brakuje u nas również miejsc, które spełniają kryteria ich wymarzonej kryjówki!

Źródła informacji:
http://e-karkonosze.eu/…/hibernacja-nietoperzy-w…/
https://www.wnp.pl/…/bieszczady-nietoperze-i-gady…

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym.Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.