Co w lesie piszczy

Czy sowy wybierają się w cieplejsze kraje?

Poznaj odpowiedź na to pytanie i obejrzyj zdjęcia naszej Luny

Czy sowy wybierają się w cieplejsze kraje?

Jedyną europejską sową „hipsterem” jest Syczek Zwyczajny (Otus scops) to właśnie one bez wahania pozostawia nasz przepiękny kraj i emigruje w cieplejsze regiony (czasem nawet ponas 7 tys. km). Bakcyla na podróżowanie mają również Uszatki zwyczajne (Asio otus) jak i Uszatki Błotna (Asio flammeus), te zaś kiedy myślą o urlopie w cieplejszych regionach wybierają zdecydowanie przepiękne tereny Chorwacji czy Serbii. Najczęściej odwiedzane przez „ptasich turystów” jest miasto Kikinda w północnej Serbii (zdarza się, że w ścisłym centrum potrafi przebywać nawet ok. tysiąca ptaków na raz). Na szczęście nasza Luna (Strix uralensis) zostaje z nami.

Kochani a jak jest z Wami? Wolicie cieplejsze klimaty czy lubujecie w jesienno – zimowej aurze?

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym.Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.