Pomoc dla Parku

Kampania „Zatrzymaj inwazję”

Śmieci to problem, z którym borykają się wszystkie kraje na świecie.

Z każdym dniem jest ich coraz więcej, a co gorsza wiele z nich nie trafia do ponownego użytku, czy nawet wysypiska śmieci.Ich żywot niejednokrotnie kończy się w rzekach, lasach i o zgrozo – w parkach narodowych! Karkonowski Park Narodowy postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczął walkę ze śmieciami. Poznajcie kampanię „Zatrzymaj Inwazję”! 

Karkonoski Park Narodowy to jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych parków w Polsce. Według statystyk w Biuletynie Informacji Publicznej, Karkonoski Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 2 miliony turystów, jednak ta ilość działa na szkodę jednego z najpiękniejszych polskich środowisk. Turyści nie tylko płoszą zwierzęta, niszczą roślinność ale także pozostawiają po sobie wątpliwej jakości pamiątki w postaci śmieci.

Kampania „Czyste Karkonosze” to wyjątkowo dobrze zaprojektowana kampania, która przykuwa uwagę na problem zaśmiecenia. W ramach projektu „Partner Karkonoskiego Parku Narodowego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstałą seria plakatów prezentujących „nowe gatunki”, które turyści zostawiają w lesie. Wśród nich znajdziemy torebkowca szeleszczącego, czy wilgotniaka chusteczkowego. Oba „zwierzaki” choć niepozorne są wyjątkowo agresywne i niebezpieczne dla rodzimych gatunków Karkonoskiego Parku Narodowego. Nie pozwólmy im się zadomowić w naszych lasach. ZATRZYMAJMY INWAZJĘ!

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na Pomagam.pl ➡️ https://pomagam.pl/kkmp44

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,

nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym.Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy‼️

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.